08.03.2022 Premietanie filmu Kubo

„Anča, aha, ja mám nožík“ je najznámejšia replika z populárnej veselohry, ktorú preslávil Jozef Kroner, prostredníctvom televíznej inscenácie Martina Ťapáka.  Dedinský obmedzenec Kubo sa stal vďaka Jozefovi Kronerovi prototypom komickej figúry, na ktorej sa zasmejú predovšetkým diváci. Na príbehu prostoduchého mládenca spoznávame dedinské praktiky okolo svadby, keď sa pred úprimnou láskou uprednostňujú majetkové pomery rodín. Dejová osnova je popretkávaná svadobnými zvykmi a tradíciami.

Dnešný deň sme si s klientmi zaspomínali na slovenského filmového, divadelného a televízneho herca J. Kronera vo veselohre „Kubo“ (1965). Klienti sledovali veselohru prostredníctvo projektoru na plátno. Pri sledovaní sme ich občerstvili kávou a čokoládovými piškótami.

Po skončení veselohry klienti spomínali, na hercov ktorí tam vystupovali. Diskusia sa viedla v spomienkach na mladé časy, ako chodievali na vystúpenia do SND a pozerali veselohru spoločne s rodinou na TV prijímačoch – Slovenskú televíznu klasiku.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *