Fyzioterapeut

Fyzioterapeut

Domov dôchodcov Pažítková

Druh pracovného pomeru
plný úväzok

Mzdové podmienky (brutto)
Od 900  do 1160 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V tejto pracovnej pozícii posudzuješ a určuješ potreby fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti klienta, plánuješ fyzioterapeutickú starostlivosť a reintegráciu osoby do prirodzeného prostredia.
Zhodnocuješ stav klienta a určuješ fyzioterapeutické postupy v závislosti od zistených potrieb a využívaš posudzovacie stupnice a hodnotiace škály vo fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti. Vykonávaš fyzioterapeutické vyšetrenie a kineziologické vyšetrenie neuromuskulárneho systému, kardiovaskulárneho systému, respiračného systému, elektrodiagnostiku, fyzioterapeutické vyšetrenia v oblasti pracovnej, psychosociálnej, výchovnej a preventívnej. Určuješ a vykonávaš fyzioterapeutické postupy zamerané na prevenciu vzniku imobilizačného syndrómu. V rámci prevencie dekubitov koordinuješ polohovací a vysádzací režim klienta v spolupráci so zdravotníckym personálom. Pri svojej práci plne využívaš nácvik bežných denných činností s dôrazom na základné aktivity denného života. Vzdelávaš klienta, rodinu a komunitu, ako aj zdravotníckych pracovníkov o fyzioterapeutickej starostlivosti s dôrazom na sebestačnosť a navrátenie zdravia klienta, o rôznych druhov polohovaní, posturálnej životospráve, režimových opatreniach, používaní kompenzačných pomôcok, rehabilitačných pomôcok a prístrojov vrátane možnosti ďalšej fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti. Pri svojej práci spolupracuješ s ostatnými zdravotníckymi pracovníkmi, poskytuješ fyzioterapeutickú starostlivosť ako člen multidisciplinárneho tímu pri zabezpečovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti. Zabezpečuješ dodržiavanie bezpečného prostredia klienta a ochranu jej intimity pri uskutočňovaní fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti.
Zabezpečuješ hygienu prostredia vrátane dezinfekcie a sterilizácie zdravotníckych pomôcok, prístrojov a zariadení používaných pri poskytovaní fyzioterapeutickej a rehabilitačnej starostlivosti.
Podieľaš sa na zavedení systému kvality fyzioterapeutickej starostlivosti,
Vedieš zdravotnú dokumentáciu, vyhodnocuješ záznam o realizácii výkonov bazálnej stimulácie, koordinuje činnosť aplikovaných prvkov bazálnej stimulácie v spolupráci s interdisciplinárnym tímom povereným starostlivosťou o klienta,

Zamestnanecké výhody, benefity

– 37,5 hodinový pracovný týždeň,
– 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce,
– príspevok na DDS vo výške 20,-€ mesačne,

– min. 1x ročne odmeny (snažíme sa dvakrát, zvyčajne sa nám to aj podarí J ),

– po splnení podmienok príspevok na rekreáciu,

– po dohode príspevok na zvyšovanie kvalifikácie,

– v prípade potreby flexibilný pracovný čas,

– po skončení pandemickej situácie plánujeme aj teambuildingy.

Informácie o výberovom konaní

Štruktúrovaný životopis a motivačný list zasielajte na adresu zariadenia alebo e-mailom na adresu personalista-mzdy@ddpazitkova.sk . Vo svojom životopise uveďte, že súhlasíte so spracovaním Vašich osobných údajov organizáciou Domov dôchodcov pre účely sprostredkovania zamestnania podľa Zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Ďakujeme všetkým uchádzačom, ktorí prejavili záujem pracovať v našom zariadení. Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí splnili uvedené predpoklady.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

fyzioterapeut

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook – pokročilý
Microsoft Word – pokročilý
Microsoft Excel – pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Samostatnosť, bezúhonnosť, komunikačné zručnosti, empatia, asertivita, flexibilita.
Prax v zariadení pre seniorov výhodou.

Stručná charakteristika spoločnosti

Domov dôchodcov je zariadenie pre seniorov v Bratislave. Štruktúra klientov je rôznorodá, či už zdravotne alebo povahovo, tvoríme však veľkú rodinu. Na Pažítkovej máme aktuálne 58 klientov, s kapacitou 126 a 90 zamestnancov. Klienti u nás žijú v jednolôžkových a dvojlôžkových izbách, zhruba 50 klientov však máme na oddelení so zníženou mobilitou, títo klienti si vyžadujú intenzívnejšiu opatrovateľskú starostlivosť.


Ak si človek, ktorý má stále potrebu veci zlepšovať a inovovať, hľadáme práve Teba. Ako zariadenie máme záujem sa stále posúvať vpred a hľadáme človeka, ktorý nám v tom pomôže. Ak máš záujem sa o nás dozvedieť viac, pozri si našu stránku www.ddpazitkova.sk. Na našom Facebooku nájdeš bohatú fotogalériu, aby si videl, ako to u nás reálne vyzerá: www.facebook.com/DomovDochodcovPazitkova2.

Odpustíme si klišé o mladom a dynamickom kolektíve J Náš kolektív je naopak vekovo vyrovnaný, veríme, že prínosom môže byť mladosť a dravosť, ale aj skúsenosti a rozvaha. Preto u nás nájdeš zamestnancov, ktorí sú tesne po skončení školy, ale aj zamestnancov tesne pred dôchodkovým vekom. Chceme vytvoriť tím, v ktorom sa nám bude spolu robiť dobre J

Kontakt

Kontaktná osoba: Dana Múčková
E-mail: personalista-mzdy@ddpazitkova.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *