Aktivity klientov

 • 11.10.2021 Posedenie

  Dnešné sychravé dopoludnie sme na Úseku I. využili na skupinové posedenie, v rámci ktorého sme maľovali jesenné obrázky ✍️🐿🦔🍂🌦a zahrali sa spoločenskú hru. 👀🧠Spoločne strávený čas sme si spríjemnili hudbou, počúvali a spievali sme naše obľúbené piesne, ktoré všetci veľmi dobre poznáme. 🥰🎼🗣Vymaľovanými obrázkami sme si skrášlili našu nástenku.

 • 08.10.2021 Muzikoterapia

  V rámci dnešnej muzikoterapie sme zablahoželali našej klientke, ktorá sa dožila významného jubilea, krásnych 96 rokov. 🥳Manželia Karvaiovci jej zahrali známu pesničku ,,Happy birthday“ a sociálne pracovníčky jej zagratulovali s darčekovým košom a s kyticou kvetou. 🎤🤝💐Ku gratulácii sa na záver pridali aj ďalší klienti, čo našu jubilantku veľmi potešilo. 🥰Oslávenkyni prajeme všetko najlepšie, najmä veľa zdravia!

 • 05.10.2021 Hry

  Hráme sa.

  Ani na Úseku I. nezaháľame a stretávame sa v skupinke, v rámci ktorej sa vždy venujeme nejakej aktivite. Tentokrát sme si zahrali spoločenskú hru Bingo, pri ktorej sme sa nielen zabavili, ale si aj precvičili našu pozornosť a trpezlivosť. V skupinke sme sa cítili príjemne a na konci sme zablahoželali víťazom.

 • 04.10.2021 Pečenie

  Pečiem, pečieš, pečieme. 👩‍🍳

  Pondelkové dopoludnie sme sa rozhodli využiť trochu inač ako obvykle. Rozhodli sme sa totiž, že si spoločne upečieme koláč. 🥮Stretli sme sa v skupinke s klientkami z Úseku I. a II. v našej jedálni a pustili sme sa do výroby smotanových rezov s ovocím. 🍰Na výrobu sme použili marína keksy, smotanu, vanilkový cukor, čokoládu, jahody, broskyne. 🍫🍓🍑Hotový koláč sme ešte poliali kávou a dali do chladničky, aby dobre stuhol. ☕️Na hotovom koláči si budeme môcť pochutnať na druhý deň na olovrant.

 • 01.10.2021 Tréning

  Za pomoci finančnej podpory z mestskej časti Bratislava – Ružinov a hlavného mesta Bratislavy nadviazalo naše zariadenie spoluprácu s externou lektorkou p. Štefanovičovou. 🙂S lektorkou prebiehajú pravidelne každý štvrtok stretnutia v skupinke s klientmi z Úseku I., ktoré sú zamerané na tréning pamäti a precvičovanie jemnej motoriky. 🧠🖖🥎Klienti po každom stretnutí vyjadrujú spokojnosť a sú vďační za spoločne strávený čas.

 • 24.09.2021 Jesenná výzdoba

  Aj na Úseku II. pokračujeme s jesennou výzdobou. 🍁Dopoludnie sme strávili tvorivou činnosťou, pri ktorej sme si vyrobili rôzne jesenné obrázky symbolizujúce jeseň. 🍂🐿🦔🌥Popoludní sme pokračovali vo výrobe vo vestibule, kde sme dokončovali naše výtvory. ✍️✂️Hotovými výrobkami sme si vyzdobili našu veľkú nástenku vo vestibule.

 • 24.09.2021 Fitness

  Po malej prestávke sa opäť stretávame v skupinke každý štvrtok v našom fitnes. Tu si udržiavame našu kondíciu na stacionárnom bicykli, 🚵‍♀️bežiacom páse, cvičíme s činkami, 🏋️‍♂️spoločne hádžeme loptou.🏐 Precvičíme si hlavne kolená, 🦵chrbát a všetky svaly.

 • 22.09.2021 Jeseň

  Vitaj jeseň! 🍁

  S prichádzajúcou jeseňou sme sa rozhodli, že si jesenne vyzdobíme aj našu nástenku na Úseku I. 😉V malej skupinke sme si spravili tvorivú činnosť, v rámci ktorej sme si vytvorili milé jesenné obrázky. Použili sme nazbierané opadané listy, lepidlo, štetce a vytlačené obrázky. 🍂Pri kreatívnej činnosti sme sa výborne odreagovali a tešili sme sa z našich jesenných výtvorov.

 • 20.09.2021 Muzikoterapia

  Piatková muzikoterapia sa niesla v duchu výnimočnosti. Naši klienti, spolu s manželmi Karvaiovcami, na nej oslávili svoje životné jubileá. 🥳Zaspievali si spoločne ich obľúbené piesne, pripili burčiakom a ochutnali pagáčiky, ktoré napiekla pani Karvaiová. 🎤🎹🎶🍪🥤Oslávencom zablahoželal, spolu s kolegyňami zo sociálneho úseku, manažér sociálneho úseku pán Trepáč a odovzdal im kvietok a darčekový balíček. 💐Spoločne strávený čas vyčaril krásny úsmev na tvárach všetkých prítomných. 😊Ďakujeme.

 • 14.09.2021 Jubileum

  Dnes náš klient oslávil významné jubileum, krásnych 90 rokov. Jubilantovi sme zablahoželali s kyticou kvetou a s darčekovým košom. Prajeme mu všetko najlepšie, najmä pevné zdravie.

 • 26.08.2021 Tréning pamäte

  Naše zariadenie nadviazalo spoluprácu v rámci tréningov pamäti s externou lektorkou p. Štefanovičovou. Dnes sa uskutočnilo prvé stretnutie, ktoré bolo realizované s klientami Úseku I. Klienti vyjadrili spokojnosť a tešia sa na ďalšie stretnutie.

 • 18.08.2021 Virtuálny realita

  Naši klienti sa dnes presunuli na dovolenku na tropické ostrovy, pokochali sa žblnkajúcim morom, ochutnali miestne špeciality a okúsili tajomnú atmosféru cudziny prostredníctvom virtuálnej reality

 • 18.08.2021 Ruženec

  Naši klienti sa pripravujú na príchod pápeža na Slovensko a každý deň sa v doobedňajších hodinách modlia ruženec a modlitbu za svätého otca Františka.

 • 17.08.2021 Maškrtenie

  Malé čokoládové maškrtenie majú radi nielen deti, ale aj my dospelý. Pondelok sme si preto spríjemnili deň aktivitou, ktorú bežne klienti vykonávali doma. Klientky v spoločnej skupine na Úseku I. a II. si pri tejto aktivite precvičili prvky ergoterapie, ktorá bola zameraná na jemnú motoriku rúk. Klientky napichovali piškóty a banány na špáradlo a následne ich namáčali do vopred pripravenej čokoládovej polevy. Pri výrobe polevy klientky zamiešali roztopené maslo s čokoládou a mliekom. Vyrobené maškrty dostanú všetci klienti na olovrant. Výroba prebiehala za prísnych hygienických opatrení, klientky na Úseku I. mali rukavice, klientky na Úseku II. si ruky pravidelne dezinfikovali a umývali. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie, na ktorom sa budú vyrábať opäť nejaké maškrty.

 • 09.08.2021 Bingo

  Hráme sa. Dnešné dopoludnie sme si vyhradili pre skupinové posedenie na Úseku I. , v rámci ktorého sme sa zabavili pri obľúbenej hre Bingo. Precvičili sme si tak pozornosť a trpezlivosť, zablahoželali sme víťazom. Nezabudli sme ani na pitný režim a občerstvenie v podobe chutného čaju s keksíkov.

 • 05.08.2021 Posedenie

  Mali sme skupinové posedenie. Dopoludnie sme strávili hraním spoločenských hier a s virtuálnou realitou. Na začiatku sme sa zabavili pri piškôrkach, pri ktorých sme boli nútený rozmýšľať ako poraziť súpera. Prejavila sa naša súťaživosť a následná radosť výhercov. Jemnú motoriku sme si precvičili pri skladaní puzzle a hre tetris, kde sme museli zapojiť aj našu kreativitu. Pomocou abecedných dielikov, na ktorých boli písmenká od A po Z, sme skladali farebného krokodíla. Po spoločenských hrách a potrápení našich mozgových závitov sme si pomocou virtuálnej reality dopriali relax pri mori a prechádzku v lese. Navštívili sme tiež rôzne zahraničné mestá a pomocou výkladusme sa dozvedeli zaujímavé informácie. Na posedení nechýbala chutná malinovka a všetci sme sa cítili príjemne.

 • 03.08.2021 Spoločenské hry

  Klientky si deň spríjemnili hraním spoločenských hier a rôznych hlavolamov – drevené farebné domino, písmenkové pexeso a xxl človeče nehnevaj sa. Precvičili si svoju pamäť, postreh a jemnú motoriku rúk.

 • 28.07.2021 Hlavolamy

  Cibríme si mozgové závity. 🧠Aj v teplom letnom počasí sa pravidelne stretávame v našom átriu na čerstvom vzduchu, kde si pri chutnom občerstvení precvičíme mozgové bunky. 🧐🌞🥤 Pri riešení hlavolamov a matematických úloh sa vždy zabavíme a v skupinke sa cítime príjemne.

 • 03.08.2021 Spoločenské hry

  Klientky si deň spríjemnili hraním spoločenských hier a rôznych hlavolamov – drevené farebné domino, písmenkové pexeso a xxl človeče nehnevaj sa. Precvičili si svoju pamäť, postreh a jemnú motoriku rúk.

 • 05.08.2021 Príprava na príchod pápeža

  Modlíme sa za Slovensko a pápeža Františka. 🙏V čase od 7. augusta do 15. septembra sa každý deň modlíme svätý ruženec. 📿 Stretávame sa v našej kaplnke, kde sa spoločne modlíme za Slovensko a pápeža Františka. Po každom stretnutí zavládne v našej duši pokoj a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

 • 27.07.2021 Zákusky

  Horúce dni si naši klienti spríjemňujú nanukmi, zmrzlinou 🍨🍦 a osviežujúcim nealkoholickým šampanským 🍾🍸. Klienti sa tešia z letných dní a vo veselej nálade sa denne stretávajú a spoločne rozprávajú 🌞.

 • 27.07.2021 Kvíz

  Aj tento rok si letné dni spríjemňujeme vedomostným kvízom. 🧠 V prvom kole sme spomínali na svetových vedcov. 🧐 V druhom kole sa zase venujeme najznámejším filmom a rozprávkam. 🎬 Kvíz sa nachádza na nástenke vo vestibule. Úlohou klientov je zapamätať si čísla obrázkov a ich názvy. Po týždennom poznávaní obrázkov, zostanú na nástenke iba čísla a zoznam filmov. Klienti majú za úlohu správne napísať čísla k ich názvom.

 • 27.07.2021 Vek je len číslo

  Boli sme sa kultúrne vyžiť. 🎭Naši klienti mali možnosť zúčastniť sa divadelného predstavenia s názvom ,,Vek je len číslo“, ktoré sa konalo v Dome kultúry Ružinov. V predstavení účinkovali ochotníci z Divadlo_SELAVI, ktorí sú v seniorskom veku. Klienti si predstavenie naplno užili a sú vďační za túto príležitosť.

 • 12.08.2021 Ruženec

  Modlíme sa za Slovensko a pápeža Františka. 🙏V čase od 7. augusta do 15. septembra sa každý deň modlíme svätý ruženec. 📿 Stretávame sa v našej kaplnke, kde sa spoločne modlíme za Slovensko a pápeža Františka. Po každom stretnutí zavládne v našej duši pokoj a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

 • 13.07.2021 Muzikoterapia

  Dnešná muzikoterapia 🎹🎤sa našim klientom mimoriadne páčila, pretože sa prvýkrát učili spoločne zaspievať pieseň. Klienti mali radosť, že boli aktívni, zapojení do spievania a muzikoterapiu si užívali.

 • 02.09.2021 Grilovačka

  V našom zariadení sa konala grilovačka, na ktorej sa klientom podávali rôzne chutné špeciality pripravené na grile. O hudobnú zábavu sa postarali manželia Karvaiovci, ktorí našich klientov potešili ľudovými piesňami. Na podujatí klienti príjemne zrelaxovali a zabavili sa.

 • 02.09.2021 Muzikoterapia

  Dnešná muzikoterapia bola mimoriadne špeciálna. Klienti sa s hudobníkmi pustili do skladania vlastnej piesne 🎼. Pieseň, ktorá vznikne, bude o našom zariadení. Klienti budú na ďalších stretnutiach premýšľať nad textom piesne o domove dôchodcov na Pažítkovej. Pieseň nebudú naši klienti len skladať, písať text, ale aj sa ju naučia zahrať na klavíri 🎹. Dnes si to vyskúšali dvaja klienti, ktorým to išlo výborne. Na konečnú verziu piesne sme všetci zvedaví.

 • 20.08.2021 Tréning pamäte klientov

  Klientky si spríjemnili deň riešením rôznych hlavolamov. Triedili tvary podľa farieb, skladali drevené puzzle podľa čísel a písmen. Riešením hlavolamov si precvičili pamäť, postreh a jemnú motoriku rúk. Pri riešení si klientky pochutnali na teplom čaji a sladkom keksíku. Deň strávený v malej skupinke sa im páčil a tešia sa na ďalšie stretnutie.

Od ukončenia mimoriadnej udalosti v DD Pažítková 2, ktorá kvôli ochoreniu Covid-19 trvala od 21.1.2021 do 2.3.2021, sa život v našom zariadení postupne stabilizuje. Snažíme sa nielen o vytvorenie väčšieho komfortu pre klientov, čo sa týka ubytovania, ale i o navodenie pozitívnej atmosféry a psychickej pohody.
 
Celý interiér zariadenia prešiel kompletnou dezinfekciou. Na Úseku I (lôžkovej časti) sa priestory vymaľovali a dovybavili nábytkom. Etapovite maľujeme i tzv. hotelovú časť, teda Úsek II. V exteriéri nám stenu, vedľa hlavného vstupu do budovy, spestrila maľba, vytvorená graffiti technikou, vďaka finančnému daru od firmy Henkel Slovensko.
  
Pozvoľna sa nám darí stabilizovať ošetrovateľský a opatrovateľský personál. Priamo v zariadení poskytujeme psychologickú pomoc prostredníctvom dvoch zamestnancov, klienti môžu znova využívať kadernícke a pedikérske služby, služby maséra a v rámci duchovnej obnovy sa zúčastňovať, v pravidelných intervaloch, na svätej omši.
 
Začali sme opäť naplno využívať aj priľahlý park a átrium, chodiť na prechádzky mimo zariadenia, na pizzu, či zmrzlinu. K už overeným aktivitám poriadaných pre klientov pribudli nové, ako napr. muzikoterapia, virtuálna realita či minigolf, ktoré si ihneď získali svojich priaznivcov. Virtuálne okuliare zavedú našich klientov do rôznych európskych miest, na prechádzku do lesa alebo si môžu len tak relaxovať pri mori. 
 
O tom, že hudba lieči, nás presvedčili manželia Karvaiovci so svojou muzikoterapiou. Klientom dvakrát do týždňa pripravia nezabudnuteľný hudobný zážitok. V sprievode klavíra a gitary zahrajú a zaspievajú obľúbené známe piesne, čím vtiahnu klientov do deja, okrem spevu i tým, že sa sami môžu zúčastniť hudobnej produkcie hraním na rôzne hudobné nástroje. 
 Veríme, že spoločnými silami budeme i naďalej vylepšovať prostredie a poskytovanie sociálnych služieb v našom zariadení.